XII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Tegoroczny Ogólnopolski Festiwalu Dobrego Smaku odbędzie się w Poznaniu w dniach 15–18 sierpnia 2019 r., w długi sierpniowy weekend. Jak co roku na poznańskim Starym Rynku odbędzie się – stanowiący jeden z najważniejszych elementów festiwalu – wielki Jarmark Dobrego Smaku.

2019-07-23 09:23:19

Niespieszny spacer pośród ponad setki festiwalowych kramów pozwoli nam kulinarnie odwiedzić niemal wszystkie zakątki Polski, skosztować serów z Wielkopolski, Kaszub czy Podhala, nalewek z Kampinosu i Lubelszczyzny, ryb z Pomorza i Mazur, wędlin o sękaczy z Podlasia, win z Lubuskiego i Dolnego Śląska oraz piw rzemieślniczych z każdego zakątka kraju. 

Festiwal to nie tylko polskie smaki. Znajdziecie tu słodkości z Turcji i Armenii, herbaty ze Sri Lanki, przyprawy z całego świata, czarne chleby i kindziuki z Litwy, Węgierskie paprykowane kiełbasy z mangalicy, gruzińskie koniaki – to wszystko przyciągnie Waszą uwagę. 

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku to jednak dużo więcej niż staromiejski jarmark. Jak co roku zapraszamy Was na warsztaty kulinarne prowadzone przez prawdziwych mistrzów, laboratoria smaku, degustacje, koncerty, wykłady oraz konkursy dla zawodowców. Jednym z tematów przewodnich tegorocznej edycji Festiwalu będą Bałkany. Wątek kuchni i kultury krajów byłej Jugosławii, Grecji, Bułgarii obecny będzie na wielu festiwalowych obszarach.

Do tańca porwą Was koncerty bałkańskich orkiestr, na Rynku skosztujecie dań przygotowanych przez speców od południowo-wschodnich smaków, poznańskie restauracji zaproszą w tych dniach na specjalne menu inspirowane kuchniami Półwyspu Bałkańskiego, a podczas kulinarnych warsztatów i laboratoriów smaku skupimy się na kuchniach, winach i innych przysmakach Bośni, Serbii, Dalmacji i kontynentalnej Grecji.

ZNAJDŹ NAS: