IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina

IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina odbędzie się w lipcu tego roku na Rynku w Olsztynie. Tegoroczna edycja organizowana przez Gminę Olsztyn i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie odbędzie się w dniach 20–21 lipca 2019 r.

2019-07-23 09:21:38

To jedyna tego typu impreza na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, skierowana na promocję kultury winobrania, sztuki i produktów regionalnych. Wśród kilkudziesięciu wystawców znajdą się właściciele winnic i browarów, a także importerzy, rękodzielnicy, producenci akcesoriów winiarskich oraz serów i innych specjałów z Polski i Europy. Będzie można skosztować wyrobów winnic z różnych regionów Polski, wziąć udział w profesjonalnych wykładach i degustacjach, przyglądać się gotowaniu na żywo w wykonaniu Dominiki Friedrich.

Goście będą mogli zakupić produkty regionalne na licznych stoiskach. Wydarzenie uświetnią m.in. koncerty zespołów: w sobotę „Need For Strings”, a w niedzielę „Czesław Śpiewa”. Podczas Festiwalu wystąpią także liczne zespoły folklorystyczne, m.in. „Wrzosowianie" i „Ziemia Kłobucka" oraz zespoły prezentujące folklor góralski, takie jak „Wiyrchowianie" z Bukowiny Tatrzańskiej czy zespół dziecięcy „Małe Podhale" z Jurgowa.

Atrakcją będzie również pokaz tańca flamenco w wykonaniu studia tańca „Hola" z Katowic. Nie zabraknie także zabaw dla najmłodszych, w tym warsztatów malowania rzeźby w wykonaniu Fabryki kultury. Imprezie towarzyszą III Jurajskie Zawody Balonowe o randze Pucharu Polski, których zakończenie zaplanowane jest na niedzielne popołudnie.

ZNAJDŹ NAS: