Kucharze Pomagają!

Kucharze Pomagają to inicjatywa stworzona przez znanego i cenionego kucharza Tomasza Jakubiaka, do tej pory zaangażowanego m.in. w akcję SOS Wioski Dziecięce. Dotychczas wspólnie zorganizowano cykl eventów na niewielką skalę w popularnych restauracjach w różnych miastach, m.in. w Warszawie, Zielonej Górze i Gdyni, z których cały dochód przeznaczony był na wybrany cel charytatywny.

2019-04-29 11:47:37

2 czerwca 2019 r. w Sopocie odbędzie się wielki finał akcji Kucharze Pomagają z okazji Dnia Dziecka. Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty, z których dzieciaki dowiedzą się, że różne odmiany ziemniaków mają różne właściwości i mogą służyć do różnych celów, zarówno w kuchni, jak i w innych dziedzinach życia. Dowiedzą się również, skąd pochodzą ziemniaki i kiedy do nas przybyły. Trzy stanowiska, które będą symbolizować różne odmiany ziemniaków, zgrupowane będą w trzy typy kulinarne. Dzieci, odwiedzając stanowiska, będą mogły uczestniczyć w każdej z trzech zabaw: typ kulinarny A – zwięzły I konkretny – doświadczenie naukowe z ziemniakiem; typ kulinarny B – ogólnoużytkowy – zabawy podwórkowe z ziemniakiem (3 dyscypliny sportowe); typ kulinarny C – mączysty – warsztat kulinarny, robienie kisielu ze skrobi ziemniaczanej, syropu owoców sezonowych. Każde dziecko będzie mogło własnoręcznie przygotować swój owocowy kisiel. Czas wspólnego przygotowania kisielu to ok. 5–10 min. Oprócz tego będzie stanowisko dla maluchów do robienia pieczątek z ziemniaków. W wersji rozszerzonej stemple można robić na torbach bawełnianych.

Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie kolacja charytatywna przygotowana przez uznanych kucharzy z całej Polski. Wraz z zaproszeniem na tę kolację organizatorzy zapewniają gościom niezapomniane doznania smakowe i niezwykłą, magiczną atmosferę. Podczas tegorocznego wydarzenia z okazji Dnia Dziecka postanowili wspomóc właśnie tę grupę osób, która do tej pory okazywała im ogromne wsparcie. Zatem cały dochód z wydarzenia organizowanego na Stadionie Leśnym w Sopocie oraz z kolacji charytatywnej zostanie przeznaczony na pomoc dla dzieci kucharzy, które borykają się z różnymi niepełnosprawnościami.

ZNAJDŹ NAS: