14. Festiwal Kuchni Greckiej Teo Vafidisa

Festiwal Kuchni Greckiej to odbywające się od 14 lat wydarzenie skupiające wokół siebie szefów kuchni, kucharzy, przedstawicieli HoReCa, jak i konsumentów oraz wystawców z wielu innych branż. W tym roku festiwal odbędzie się 29 marca podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro.

2019-03-26 07:29:49

Idea propagowania tradycji, kultury i kuchni greckiej została zrealizowana przez Teo Vafidisa, podróżnika i mistrza kulinarnego o greckim pochodzeniu, autora książki Filozofia smaku oraz prowadzącego i pomysłodawcy dwóch programów podróżniczo-kulinarnych. Teo Vafidis został wyróżniony przez UNESCO za rozpowszechnianie gastronomii opartej na diecie śródziemnomorskiej. 

Festiwal Kuchni Greckiej to nie tylko wydarzenie skupione wokół promocji kuchni greckiej, ale również prestiżowy konkurs kulinarny, w którym udział wezmą profesjonalni kucharze z wielu zakątków kraju. Śmiałkowie przystępujący do konkursu będą musieli zmierzyć się z tradycyjnymi greckimi produktami, ściśle określonymi regulaminem, tworząc nowatorskie kompozycje smakowe bazujące na znanych składnikach.

ZNAJDŹ NAS: