Debic Pastry Cup

28 marca 2019 r. podczas targów EUROgastro w Nadarzynie odbędzie się Debic Pastry Cup - konkurs dla profesjonalistów, którego organizatorem jest Paweł Mieszała – mistrz Polski i świata w cukiernictwie, wykładowca, szkoleniowiec i mentor z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym. Uczestnikami będą dwuosobowe drużyny w składzie cukiernik/pastry chef lub cuisine chef oraz asystent/pomocnik pracujący w zawodzie minimum od dwóch lat.

2019-03-26 07:26:27

Co ciekawe, mogą dobierać się do zespołu w dowolny sposób, niekoniecznie z tego samego miejsca pracy. Zadania dla uczestników zostaną podzielone na dwie części: freestyle – wykonanie dowolnego torciku deserowego o średnicy 21 cm oraz przygotowanie identycznych 12 talerzy z deserami restauracyjnymi. Czas na wykonanie obu zadań to trzy godziny. Dodatkowo zespoły otrzymają 30 minut na przygotowanie i posprzątanie stanowiska. Warunkiem jest wykorzystanie dowolnych produktów z asortymentu marki Debic.

Następnie komisja konkursowa, w której skład wejdą m.in. Bruno van Vaerenbergh, doświadczony belgijski kucharz i cukiernik, ekspert FrieslandCampina Professional specjalizujący się w pracy z czekoladą. Co ciekawe, jest on także redaktorem magazynów branżowych zajmującym się także marketingiem internetowym i organizacją pokazów. Jest również absolwentem paryskiej Bellouet Conseil, ENSP Yssingeaux i Międzynarodowej Szkoły Cukiernictwa Oliviera Bajarda.

Ponadto w jury zasiądą jeszcze dwie osoby ze strefy VIP oraz dwóch profesjonalistów z branży, którzy zakwalifikują maksymalnie 6 drużyn, które wezmą udział w finale. Ocenie będzie podlegała praca zespołu, a dla najlepszej trójki przewidziano atrakcyjne nagrody. Zakwalifikowane do udziału drużyny zostaną przedstawione na początku marca. Sam konkurs rozpocznie się i zakończy 28 marca.

Dzień później odbędzie się pokaz mistrzów, podczas którego szef kuchni przygotuje przystawkę, a cukiernik deser. Sponsorem głównym konkursu jest marka Debic we współpracy z MT Targi Polska. Więcej informacji o konkursie znajduję się pod adresem: https://www.facebook.com/Debic-Pastry-Cup-2576761122341196/?epa=SEARCH_BOX.

ZNAJDŹ NAS: