„Arte Culinaria Italiana”

23 lutego 2019 r. odbędzie się kolejna edycja włoskiego wydarzenia kulinarnego „Arte Culinaria Italiana” w hotelu Warszawa *** SPA & RESORT w Augustowie.

2018-12-12 14:48:24

Jak co roku zapraszamy  do objęcia patronatem honorowym ambasadę Włoch w Polsce,  Stowarzyszenie Kucharzy Polskich, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Greckie Stowarzyszenie Kucharzy Poland Branch Office, Stowarzyszenie Włoskich Restauracji i Producentów na Świecie „Ciao Italia2.0” oraz  władze miasta Augustów.  XIV konkurs odbędzie się z udziałem Partnera Bellavita Expo The Excellence of Italy Warsaw 2019.

Autorem i pomysłodawcą konkursu jest Giancarlo Russo – najbardziej znany włoski szef kuchni, restaurator i autorytet z zakresu kuchni włoskiej w Polsce. Oficjalny kucharz Episkopatu Polski przygotowujący dania m.in. dla Jana Pawła II i Benedykta XVI oraz delegacji z Watykanu podczas pielgrzymek do Polski. Arte Culinaria Italiana jest imprezą cykliczną odbywająca się  od 2001 r. w różnych hotelach i restauracjach w całej Polsce. Po 5 letniej przerwie w 2016 r. konkurs wrócił w szeregi najważniejszych wydarzeń kulinarnych w kalendarzu imprez gastronomicznych w Polsce.

Konkurs ten służy promocji obiektów hotelarsko-gastronomicznych związanych z kuchnią i kulturą włoską oraz prezentacji firm oferujących wysoko jakościowe produkty. Konkurs włoskiej sztuki kulinarnej to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych odbywających się w Polsce, a uczestnicy konkursu to kucharze z wielu najlepszych i uznanych restauracji i hoteli z całej Polski.

ZNAJDŹ NAS: