Biznes Restauracje & Catering nr 5(28)/2019 październik-listopad 2019

Tradycyjna kasa fiskalna a system POS – co wybrać? Marketing w restauracji – kto powinien się nim zająć? Wydajny, oszczędny, prosty w obsłudze – jaki powinien być ekspres do kawy? Wydajny, oszczędny, prosty w obsłudze – jaki powinien być ekspres do kawy? Jak przygotować idealne mięso? Wyposażenie cukierni – o czym należy pamiętać? Dobra wentylacja w lokalu, czyli jak wybrać okap - to i dużo więcej w najnowszym numerze "Biznes Restauracje & Catering".

2019-10-30 10:10:18

Drodzy Czytelnicy!

Filozofia zero waste staje się popularna i coraz częściej spotykana w gastronomii. Wszystko wskazuje na to, że niebawem stanie się powszechnym zjawiskiem. W najnowszym numerze „Biznes Restauracje & Catering” postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jak temat zero waste sprawdza się w branży HoReCa. Choć takie działania wydają się wyzwaniem, mogą być przystępne i proste, a na pewno od takich warto zacząć. Najtrudniejszy jest pierwszy krok, kolejne to już bułka z masłem. 


W tym wydaniu Mateusz Suliga, Head Chef w Hotel Unicus Palace, dzieli się swoimi sekretami na temat tego, jak przygotować idealne mięso. Z kolei Patryk Kotarba, Executive Chef Grupy Scandale, i Tomasz Milewski, szef kuchni w hotelu Mikołajki, dzielą się swoimi przepisami na gęsinę. W Poradniku Cukiernika znajdziecie zaś przepisy na desery od Michała Doroszkiewicza, właściciela doradczej firmy w dziedzinie cukiernictwa Pastry Lab, i deser dostarczony przez firmę Debic. Gwarantujemy, jest pysznie i inspirująco! 


Zapraszamy również do przeczytania wywiadu z Adamem Chrząstowskim, Head Chefem Akademii Bocuse d’Or Poland, który opowiada o jednym z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych na świecie. Polska selekcja odbędzie się już 21 listopada podczas 27. Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii Horeca® w Krakowie. Dobrą wiadomością dla wszystkich zainteresowanych oglądaniem zmagań kulinarnych gigantów jest informacja, że wejście na konkurs Bocuse d’Or Poland 2019 jest bezpłatne po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie targów.


Miłej lektury!

Monika Cichowska

redaktor prowadząca „Biznes Restauracje & Catering”

KALENDARIUM 
4 Kalendarium


TEMAT NUMERU
14 Zero waste to bułka z masłem!


STREFA MANAGERA
18 Marketing w restauracji – kto powinien się nim zająć?
20 Tradycyjna kasa fiskalna a system POS – co wybrać?
22 Do brudnej roboty – jak dobrać środki?
25 Restauracje i kawiarnie prowadzone w zgodzie z naturą
26 Wydajny, oszczędny, prosty w obsłudze – jaki powinien być ekspres do kawy?
28 Jak podawać wino w restauracji?


STREFA CHEFA 
30 To dla mnie honor i wielkie wyróżnienie być w Bocuse d’Or Family
34 Dobra wentylacja w lokalu, czyli jak wybrać okap
38 Jak przygotować idealne mięso?
42 Jesiennie oblicze jednej z siedmiu najpiękniejszych restauracji na świecie 

44 Jesienny przysmak: gęsina
45 Przepisy szefów kuchni


PORADNIK CUKIERNIKA
48 Wyposażenie cukierni – o czym należy pamiętać?
50 Gwarancja na ekspres do kawy. Jakie są zalety leasingu?
52 Przepisy na desery


NOWOŚCI PRODUKTOWE
54 Nowości produktowe


KATALOG FIRM
56 Katalog firm

ZNAJDŹ NAS: