Biznes Restauracje & Catering nr 4(27)/2019 sierpień-wrzesień 2019

Restauracja w social media – jakich błędów unikać? Jak nie należy czyścić sprzętu kuchennego? Segregacja odpadów. Jakie są zasady? Karta win – kilka butelek czy niekończąca się opowieść? Współpraca z palarnią – na co zwrócić uwagę przy wyborze kawy? 10 cech głównych systemu POS - to i dużo więcej w najnowszym numerze "Biznes Restauracje & Catering".

2019-08-29 09:02:21

Drodzy Czytelnicy!

Rozwiązań POS na rynku jest sporo. Bardzo łatwo jest wydać za dużo na rzeczy, których nie będziemy potrzebować. Z drugiej strony, system POS pozbawiony funkcjonalności potrzebnych w naszym biznesie może i będzie tani, ale nie ułatwi nam biznesu. Czyli w efekcie będzie kosztem, ale już niekoniecznie inwestycją. Z tematu numeru najnowszego „Biznes Restauracje&Catering” dowiecie się, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, wybierając systemu POS do restauracji.

W tym wydaniu poruszymy również ważny aspekt dotyczący segregacji odpadów. Recykling w restauracji jest tematem niezwykle trudnym. Mimo że pojawia się wiele regulacji dotyczących segregacji i wywozu śmieci, jakie obowiązują wszystkie lokale gastronomiczne, nadal wyrzuca się ogromne ilości żywności. Jeśli zaś chodzi o nieco lżejszą lekturę, to zachęcamy do lektury ciekawego wywiadu z Ewą Drzewicką, zdobywczynią złotego medalu w mistrzostwach świata w Luksemburgu – Villeroy et Boch Culinary World Cup/Expogast 2018 in Luxemburg.

Jesień to intensywny czas dla polskiej gastronomii. Na przełomie września i października czeka nas kolejna edycja Międzynarodowych Targów Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO/INVEST HOTEL, Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD oraz Kulinarnego Pucharu Polski. W październiku zobaczymy się jeszcze na Kongresie Szefów Kuchni oraz trzeciej edycji konkursu kulinarnego Spotkania z SelfCookingCenter w Zamku Topacz.

Miłej lektury i do zobaczenia!
Monika Cichowska
redaktor prowadząca „Biznes Restauracje & Catering”

KALENDARIUM
4 Kalendarium

TEMAT NUMERU 
12 10 cech głównych systemu POS

STREFA MANAGERA 
16 Restauracja w social media – jakich błędów unikać?
20 Jak nie należy czyścić sprzętu kuchennego?
24 Segregacja odpadów. Jakie są zasady?
26 Karta win – kilka butelek czy niekończąca się opowieść?

STREFA CHEFA 
30 Jak wybrać odpowiednią fryturę?
34 Mercedes wśród okapów? Szefowie kuchni wybrali Jeven
36 CulinaryOn – kulinarna marka debiutuje w Polsce
38 Sztuka od kuchni
40 Poznaj tajemnice marynowania
44 Przepis szefa kuchni

PORADNIK CUKIERNIKA
46 Trzeba przekraczać swoje granice
48 Współpraca z palarnią – na co zwrócić uwagę przy wyborze kawy?
51 Przepis na deser
52 Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy?

NOWOŚCI PRODUKTOWE
54 Nowości produktowe

KATALOG FIRM
56 Katalog firm

ZNAJDŹ NAS: