Biznes Restauracje & Catering nr 6(23)/2018 grudzień-styczeń 2018

Sprzęt w gastronomii – co sprawdza Sanepid? Kulinarne eventy receptą na niski sezon? Jak przyciągnąć millenialsów do restauracji? Jak wyposażyć łazienkę w lokalu o dużym natężeniu ruchu? Trendy dietetyczne – jak przekładają się na prowadzenie restauracji? Jak pies z kotem, czyli rozwiązywanie konfliktu na linii kuchnia – serwis – to i dużo więcej w najnowszym numerze "Biznes Restauracje & Catering".

2018-12-17 12:51:15

Drodzy Czytelnicy!

Umiejętności personelu kuchennego, jakość używanych surowców czy procesy technologiczne przygotowywania potraw to czynniki, które wpływają na jakość serwowanych potraw w restauracji. Nie zapominajmy jednak o bardzo ważnym elemencie, jakim jest wybór odpowiedniego wyposażenia dla lokalu gastronomicznego. Sprzęt gastronomiczny powinien być dostosowany do potrzeb personelu, ale i spełniać wymagania Inspekcji Sanitarnej. Magazyn otwiera tekst o tym, jakie wymagania Sanepidu powinno spełniać wyposażenie restauracji.

W tym wydaniu przeczytamy również, co zrobić, kiedy sala restauracyjna świeci pustkami, ponieważ goście po świątecznosylwestrowych wydatkach raczej nie myślą o biesiadowaniu poza domem. Juliusz Podolski przyjrzy się temu, czy event kulinarny może uratować budżet restauracji. Z kolei Barbara Dąbrowska-Górska odpowie na pytania, jak trendy dietetyczne przekładają się na prowadzenie restauracji i czy wśród żywieniowych mód są takie, na które uwagę powinni zwrócić restauratorzy.


Oddajemy w Państwa ręce ostatni w tym roku numer magazynu „Biznes Restauracje & Catering”, Jest to doskonały moment, by podziękować Państwu za to, że jesteście z nami. W tym miejscu zapraszam Państwa do lektury i życzę zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia, które będą obfitować nie tylko w czas spędzony w rodzinnej atmosferze panującej w Państwa domach, ale i świąteczną atmosferę w Państwa restauracjach. Życzę również Nowego Rok spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.


Miłej lektury!
Monika Cichowska
redaktor prowadząca „Biznes Restauracje & Catering”

Spis treści

KALENDARIUM 
6 Kalendarium


TEMAT NUMERU 
18 Sprzęt w gastronomii – co sprawdza Sanepid?


STREFA MANAGERA 
22 Kulinarne eventy receptą na niski sezon?
25 Jak przyciągnąć millenialsów do restauracji?
28 Mobilna aplikacja w rękach gości
30 Tłumy podczas otwarcia restauracji
33 Jak wyposażyć łazienkę w lokalu o dużym natężeniu ruchu?
36 Słaby koniec roku dla HoReCa i przemysłu


STREFA CHEFA 
38 Trzeba wypracować pewien kompromis – rozmowa z Dawidem Szkudlarkiem
41 Trendy dietetyczne – jak przekładają się na prowadzenie restauracji?
44 Jak pies z kotem, czyli rozwiązywanie konfliktu na linii kuchnia – serwis
46 Wino musujące to nie tylko szampan
48 Baranina kontra jagnięcina
50 Przepisy szefów kuchni

PORADNIK CUKIERNIKA 
54 Cukiernictwo wyzwala ogromną kreatywność – rozmowa z Michałem Iwaniukiem
58 Zaprojektuj idealną kartę deserów
59 Przepisy na deser
60 Polacy w Wielkim Finale Podczas 15. Edycji Coupe Du Monde
De La Pâtisserie


NOWOŚCI PRODUKTOWE 
62 Nowości produktowe


KATALOG FIRM 
64 Katalog firm

ZNAJDŹ NAS: