Biznes Restauracje & Catering logo
KATEGORIE

[KSIĄŻKA] Czym jest lokalność?

Na to pytanie odpowiada Tomasz Jakubiak, szef kuchni, ekspert i autor książki "Z miłości do lokalności". Kucharz zabiera czytelników w niezwykłą, kulinarną podróż po Polsce, by mogli poznać całą paletę produktów i smaków zakorzenionych w naszej kulturze. Jakubiak dzieli się wskazówkami dotyczącymi tego, jak przygotować regionalne potrawy, modyfikując je w taki sposób, by nadal były lokalne, jednak z pewną nutką nowoczesności.

W publikacji Tomasza Jakubiaka znajdziemy przepisy na dania charakterystyczne zarówno dla regionu Warmii i Mazur, jak również dla Śląska, czy Podkarpacia. Wszystkie potrawy przygotowane zostały z wykorzystaniem produktów lokalnych, tradycyjnych, jak i tych bardziej nowoczesnych. Każdy z rozdziałów autor poświęcił poszczególnym potrawom, mamy więc przepisy na zupy, przekąski, dania mięsne, rybne i wegetariańskie. Wybór jest tak ogromny, że z pewnością każdy miłośnik dobrego jedzenia znajdzie tu coś dla siebie.

Jakie dania serwuje nam autor? Udo z gęsi marynowane i gotowane w soku z czarnego bzu, Gołąbki z kaszą mazurską i szarpanym duszonym mięsem z lubczykiem, czy Gulasz wieprzowy w sosie śmietanowym z suszonymi pomidorami i kiszonym ogórkiem. Postępując zgodnie z przepisem, każdy domowy kucharz będzie w stanie wykonać dania zaproponowane przez Tomasza Jakubiaka. Autor zachęca do tworzenia potraw według tradycyjnych receptur i wprowadzanie do swojej kuchni produktów lokalnych. Dzięki temu można odkryć prawdziwą przyjemność nie tylko w jedzeniu, ale też w gotowaniu.

Nie zapominajmy o opowieściach, jakie autor zamieścił między przepisami. Co znajdziemy w tych anegdotach? To historie spotkań Jakubiaka z producentami lokalnych produktów. Czytelnicy mogą się więc dowiedzieć z książki, nie tylko o samej kuchni, ale też o sposobie produkowania żywności i o różnych tradycjach. Niewątpliwie jednak największą wartością publikacji są umieszczone w niej przepisy. Kucharz z wnikliwością ukazuje, jak dany produkt wykorzystać, aby nadać potrawie charakter. Przepisy zostały przedstawione bardzo jasno, rzetelnie i zrozumiałe, a całość dopełniają precyzyjnie zrobione zdjęcia.

Tomasz Jakubiak namawia do lokalnego patriotyzmu i poszukania tego, co dobre w naszym najbliższym otoczeniu. Autor podkreśla, że warto mieć świadomość, z jakich produktów korzystamy i dlatego zachęca do czytania etykiet oraz zdobywania jak największej ilości informacji na temat kupowanych artykułów. Warto szukać składników i dań, które wyróżnia lokalność, naturalny skład i receptura niezmienna od lat.  

 

Wydawnictwo: Edipresse Polska S. A.

Data premiery: 13.09.2017

Oprawa: zintegrowana

Liczba stron: 224

Tomasz Jakubiak to znany i lubiany gospodarz programu telewizyjnego pod tytułem „Jakubiak - z miłości do lokalności”. Popularny kucharz i dziennikarz kulinarny dał się poznać jako miłośnik rodzimych produktów i promotor polskiej kuchni, który wspiera lokalnych producentów żywności. Swoją osobowością przykuwa szerokie grono odbiorców, dla których specjalnie teraz przygotował książkę pod tytułem „Z miłości do lokalności”.

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie restauracje-catering.pl,
  • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Restauracje & Catering
  • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Restauracje & Catering.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwonišc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogš elektronicznš i telefonicznš w celach marketingowych, w szczególnoœci w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl