Biznes Restauracje & Catering logo
KATEGORIE

Selgros wspiera akcję "Tornister pełen uśmiechów"

450 plecaków przekazała firma Selgros na rzecz akcji "Tornister pełen uśmiechów", organizowanej przez poznańskie Caritas. To już dziewiąta edycja charytatywnej kampanii, której celem jest skompletowanie wyprawek szkolnych dla dzieci z potrzebujących rodzin. Firma dołączyła do inicjatywy po raz piąty, zaś lokalny oddział Caritas wspiera regularnie od 2010 roku.

„Tornister pełen uśmiechów” to ogólnopolska akcja Caritas, która odbywa się już po raz dziewiąty. W ramach inicjatywy, do dzieci z najuboższych rodzin trafiają wyprawki szkolne, które kompletowane są zarówno przez osoby prywatne jak i firmy. Selgros Cash&Carry wspiera akcję po raz piąty.

- Siedziba naszej firmy mieści się w Poznaniu, dlatego staramy się włączać w działania na rzecz lokalnej społeczności. Caritas wspieramy od 2010 roku, kiedy zaangażowaliśmy się w organizację spotkania wigilijnego dla najuboższych na poznańskich Targach. – mówi Cezary Furmanowicz, Dyrektor marketingu Transgourmet Polska, operatora marek Selgros Cash&Carry i Transgourmet. – Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu dzieci z potrzebujących rodzin otrzymają nową, szkolną wyprawkę – dodaje.

Selgros przekazał Caritas 450 plecaków. Łącznie, do ok. 30 parafii trafi 1200 tornistrów, gdzie chętni do pomocy mogą wypełnić je niezbędnymi do nauki przyborami.

− Nowy plecak czy wyprawka szkolna to te same szanse i warunki do godnego funkcjonowania w szkolnej grupie rówieśniczej dzieci z niezamożnych rodzin. Nie chcemy, aby uczniowie już na starcie roku szkolnego czuli się gorsi od reszty rówieśników. Dla poznańskiego oddziału, który jest inicjatorem tej ogólnopolskiej akcji, współpraca z Selgros jest bardzo ważna. To pewny partner na którego pomoc możemy liczyć nie tylko przy okazji tej akcji, ale także wielu innych naszych inicjatyw. – mówi Paweł Pomin z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Nie jest to jedyna inicjatywa Selgros na rzecz Caritas. Firma jest głównym sponsorem Wigilii dla potrzebujących, która odbywa się co roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie restauracje-catering.pl,
  • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Restauracje & Catering
  • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Restauracje & Catering.

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwonišc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogš elektronicznš i telefonicznš w celach marketingowych, w szczególnoœci w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #HoReCa, #aktualności

Przeczytaj także:

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl