Biznes Restauracje & Catering logo
KATEGORIE

Noworoczne postanowienia

Każdy z nas wraz z rozpoczęciem roku coś tam sobie postanawia zmienić. To tak fajna cezura. Ciach i przechodzimy do nowego, lepszego świata. Świata, w którym nie będziemy jedli mięsa, zrzucimy 20 kg wagi, będziemy jedli tylko ekologiczne jedzenie, nie będziemy sięgali po jajka z chowu klatkowego, będziemy spożywali więcej owoców. Tych postanowień można wymyślić tysiąc pięćset sto dziewięćset, ale jak mówią socjologowie, zwykle koło 10 stycznia kończy się nam zapał, mocni ciągną trochę dłużej. Dlaczego? Bo to prosto powiedzieć nie jem mięsa, aż do pierwszego grilla np. na kuligu, albo pierwszego schaboszczaka, którego żona zrobiła w domu...

Ja proponuję jedno postanowienie dla nas wszystkich, bardzo proste do zrealizowania. Nie wyrzucajmy jedzenia, nie marnotrawmy tego, co inny zjadłby, bo jest głodny. Nauczmy dzielić się z innymi, to piękne uczucie pomóc komuś. Nie gotujmy na święta i uroczystości jak dla pułku wojska, skoro przy stole siądą 4 osoby. A jeśli nawet już ugotowaliśmy za dużo, to pamiętajmy o tych, którzy nie znają określenia być sytym. Poznański Klub Biesiadników i Restauracja Firlejka w Poznaniu zaprosiła na spotkanie Wigilijne tuż przed świętami ludzi, którzy piszą o jedzeniu. Każdy coś ze sobą przyniósł, bo taka była filozofia tego dnia. Jedzenia zostało jeszcze dla kilku osób. Nic się jednak nie zmarnowało, bowiem strawa trafiła na Wigilię dla potrzebujących. 

Niech zatem brzmią nam w uszach słowa Cypriana Kamila Norwida, które będą postanowieniem na ten rok:

"Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba

Podnoszą z ziemi przez uszanowanie

Dla darów Nieba....

Tęskno mi, Panie..."

Juliusz Podolski
de'GUSTATOR PR

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

  • dostęp do wszystkich treści na stronie restauracje-catering.pl,
  • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Restauracje & Catering
  • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Restauracje & Catering.

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Tagi: #HoReCa, #felieton

Przeczytaj także:

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl