Od 30 maja bez limitu osób w restauracjach?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił harmonogram łagodzenia kolejnych obostrzeń. Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą być otwarte i serwować na sali posiłki gościom. Od 6 czerwca natomiast w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness.

2020-05-27 14:44:45

Od 30 maja zostanie zniesiony obowiązek zakrywania nosa i ust w otwartej przestrzeni publicznej (jeśli zachowany jest dystans społeczny). Zostanie zachowany 2-metrowy dystans od innych osób. Zakrywanie nosa i ust nadal obowiązuje m.in. w sklepach czy komunikacji publicznej. Zniesione zostają obostrzenia w punktach gastronomicznych, ale nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami. Goście zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również wszystkie wytyczne sanitarne – m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

Rząd dopuszcza możliwość zgromadzeń publicznych do 150 osób od soboty 30 maja - z zachowaniem dystansu i zakrywaniem nosa i ust. Z kolei od 6 czerwca zostaną otwarte kina, teatry, siłownie, parki rozrywki. Wyjątek stanowią dyskoteki i kluby – nadal pozostają zamknięte. Od 6 czerwca będą mogły odbywać się wesela i inne uroczystości rodzinne do 150 osób. Weselnicy nie muszą nosić maseczek. 

Fot. KPRM

ZNAJDŹ NAS: