Wielkopolski Kucharz Roku 2020. Konkurs im. Rafała Jelewskiego

Młodzi i ambitni kucharze z regionu Wielkopolski mogą już zgłaszać się do udziału konkursie kulinarnym Wielkopolski Kucharz Roku 2020 Konkurs im. Rafała Jelewskiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 9 czerwca w Restauracjach Garden City w Poznaniu.

2020-03-11 12:56:03

Wielkopolski Kucharz Roku jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych organizowanych w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku i już od swojej pierwszej edycji Konkurs otrzymał nominację do Kulinarnego Pucharu Polski.
W tym jednym dniu w roku oddajemy hołd naszemu Mistrzowi - Patronowi Konkursu śp. Rafałowi Jelewskiemu dając jednocześnie szansę prezentacji swoich umiejętności i zaistnienia w branży następnym pokoleniom kucharzy.

Zadaniem 12 uczestników Konkursu jest przygotowanie dania głównego opartego na trzech obowiązkowych produktach i recepturach Wielkopolski w ciągu 1,5 godziny. w tym roku kucharze będą musieli wykorzystać w swoich konkursowych daniach następujące składniki: pstrąg tęczowy, botwina lub pokrzywa oraz soczewica.

Indywidualni zawodnicy walczą przede wszystkim o nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski, a także Puchar Prezydenta Miasta Poznania oraz inne nagrody w tym staże i podróże kulinarne.

Regulamin Konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące całego wydarzenia Festiwalu Kulinarnego Wielkopolski dostępne na stronie www.konkursykulinarne.pl

ZNAJDŹ NAS: