Jakubiak w Sopocie

„Jakubiak w Sopocie” to nie jest zwykła restauracja – to stara chatka przy Stadionie Leśnym w Sopocie (ul. Generała Józefa Wybickiego 48, Sopot), w której na piętrze postanowił zamieszkać Tomasz Jakubiak, który na parterze karmi gości pysznym, domowym jedzeniem.

2019-09-06 09:22:15

Niezwykłe propozycje dań tworzy razem ze swoim szefem kuchni Jordanem Bachem, słynącym z kreowania nowych smaków m.in. poprzez kiszenie rozmaitych warzyw i owoców oraz wędzenie. Główne menu jest krótkie i przemyślane, to oczywiście ulubione dania Tomka Jakubiaka. Oprócz stałej karty dań praktycznie każdego dnia, na rozwijanych rolkach papieru, prezentowane są nowe propozycje szefa kuchni spoza karty, często oparte na sezonowych składnikach.

Kuchnia u Jakubiaka w Sopocie to tak naprawdę „łamana polszczyzna”, co oznacza wiele regionalnych, polskich smaków, lokalne produkty z nutą nowoczesności i kreatywności. Wszystko to wpływa na atmosferę w tym miejscu, jest jak w domu rodzinnie, sielankowo i pysznie. Restauracja jest czynna codziennie w godzinach od 13.00 do 22.00.

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: