Konkurs Kulinarny "Czas na rybę!"

Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna" organizuje w dniach 5-6 października 2019 r. po raz drugi Konkurs Kulinarny pn. "Czas na rybę!". Konkurs będzie przeprowadzony podczas Święta Karpia, na Zamku Książęcym w Niemodlinie.

2019-07-01 08:49:33

5 października o zwycięstwo na najlepszą potrawę z karpia opolskiego, będą walczyli uczniowie opolskich szkół gastronomicznych. W dniu 6 października rywalizować będą kucharze z całej Polski. Produktem obowiązkowym, oprócz opolskiego karpia, jest maślanka z Oleskiej Spółdzielni Mleczarskiej. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.swietokarpia.pl. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 sierpnia 2019 r., natomiast do 13 września 2019 r. od uczniów szkół gastronomicznych.


Począwszy od lipca 2019 roku, na kulinarnej mapie Opolszczyzny, pojawi się nowa alternatywa dla smakoszy kuchni lokalnej w nowoczesnej odsłonie. Kilkanaście opolskich restauracji, wspólnie z Rybacką Lokalną Grupą Działania "Opolszczyzna", zaprasza na cykl kolacji degustacyjnych, z lokalnymi rybami oraz innymi produktami z regionu w roli głównej. Raz w miesiącu, w różnych miejscach Opolszczyzny, będzie można skosztować opolskie specjały.


Konkurs został objęty patronatem merytorycznym przez Euro-Toques Polska, a magazyn „Biznes Restauracje & Catering” jest patronem medialnym wydarzenia.

ZNAJDŹ NAS: