Life-Cooking dla Asi. Szefowie Kuchni przygotowują kolację charytatywną!

Szefowie kuchni znów pomagają i 16 listopada przygotowują kolację charytatywną na rzecz Asi, którą trzeba wybudzić ze śpiączki. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Techniki Kulinarnej w Warszawie. Organizatorem jest firma Bukat.

2018-10-25 14:03:11

Joanna Turkowska jest aktorką, trenerem aktorskim, wykładowcą, artystką, tłumaczką, lektorką. Przed wypadkiem Joanna była wulkanem energii – towarzyska i pełna życia. Studenci ją uwielbiają. Współpracuje z Warszawską Szkołą Filmową, Państwową Akademią Muzyczną w Łodzi, Kinem Muranów, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Watchout Studio, Szkołą Tańca Astra, Ośrodkiem Tu i Teraz w Kawkowie, Galerią Zachęta i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Na początku czerwca Asia uległa strasznemu, kuriozalnemu wypadkowi. W trakcie próby spektaklu ze studentami pękła szpada, ostrze odskoczyło i wbiło się prosto w skroń Asi. Od tego czasu jest w śpiączce. W tej chwili przebywa w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie, gdzie nad poprawą jej stanu pracuje cały zespół specjalistów. Tak intensywna praca pochłania ogromne koszty, dlatego wyjątkowi szefowie kuchni zapraszają na Life-Cooking.

Wystawna kolacja zostanie połączona z pokazem gotowania na żywo. Serwisem oraz pairingiem win zajmie się Tomasz Tarkowski. Całe wydarzenie poprowadzi niezastąpiony Cezary Pazura. Uczestnicy zaczną od obserwacji kucharzy w swoim żywiole, następnie przejdą do degustacji przygotowanego przez nich menu w wersji klasycznej lub wegetariańskiej:

  • Przystawka I - Serek z nerkowców z marynowaną dynią, wędzonym selerem, chrobotkiem i olejem z ostropestu.
  • Przystawka II - Opalany węgorz w marynowanym solirodzie, duxelle z pieczarek i sos na bazie fermentowanego czosnku / Puree z dyni i batata z marynowaną dynią i chipsami z batatów oraz sezamkiem z czarnego i białego sezamu, płatków migdałów i nasion chia.
  • Danie główne I - Filet troci wędrownej z pure z salsefii polany oliwą z pieczonych warzyw, kawior z rokitnika oraz szczawik krwisty / Boczniak mikołajkowy z czosnkiem niedźwiedzim, palona ryżowa mozzarella, kremowe wino, mille feuille z waniliową karotką i duszony szpinak.
  • Danie główne II - Pieczone żebro wołowe w sosie kawowo-czekoladowym, podane na puree z selera pieczonego w cieście chlebowym z kolorowymi burakami marynowanymi / Śląskie gumiklyjzy z dynią oraz wegańskim demi glace.
  • Deser - Słony sernik karmelowy ze śliwką marynowaną w prażonej kawie i tymianku z lodami z karmelizowanych grzybów, consomme z kaszy gryczanej i ciemnego piwa posypany kruszonką z krystalizowanej czekolady z liofilizowanymi owocami leśnymi / Mus czekoladowy na biszkopcie z bakłażana palonego oraz sorbetem z buraka i dzikiej róży.

Kolację przygotują:
1. Liliana Filipiak
2. Darek Ratuszniak
3. Przemysław Wieloch
4. Darek Zahorański
5. Adam Ciupka
6. Paweł Patejuk
7. Rafał Gajownik
8. Mateusz Czekierda
9. Bartosz Szymczak
10. Kurt Scheller

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy:
1. Zarezerwować miejsce mailowo na life.cooking2018@gmail.com lub osobiście w Centrum Techniki Kulinarnej. Prosimy o podanie wersji menu z lub bez pairingu win.
2. Po otrzymaniu numeru rezerwacji wpłacić odpowiednią kwotę na konto Fundacji „Światło”. 
Nr Konta: 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943.
W tytule przelewu KONIECZNIE wpisać Joanna Turkowska/nr rezerwacji. Opłaty można też dokonać w Centrum Techniki Kulinarnej.
3. Przesłać potwierdzenie przelewu na life.cooking2018@gmail.com

Cena za kolację: 250 zł
Cena za kolację wraz z pairingiem win: 350 zł

ZNAJDŹ NAS: