Wino na kieliszki? Dlaczego nie!

Sprzedaż wina na kieliszki to temat kontrowersyjny. Z jednej strony każdy dystrybutor chce, aby jego wina były sprzedawane w ten sposób, bo to gwarantuje większy obrót, z drugiej - sami restauratorzy często traktują ten temat po macoszemu, uważając go za zło konieczne.

2018-03-26 12:05:51

Ciekawe, że dystrybutorzy uważają ten model za motor sprzedaży, restauratorzy zaś za ryzyko, które trzeba ponieść, choć niekoniecznie przyniesie ono zysk, zwłaszcza jeżeli obsługa nie sprzeda reszty wina z otwartej butelki.  Co innego sprzedaż całych butelek. Tu nie ma ryzyka straty, a rachunek jest odpowiednio większy. Przy takim podejściu sprzedaż na kieliszki rzeczywiście może być kłopotem, a z całą pewnością nie wykorzystamy potencjału, jaki drzemie w tej formie sprzedaży. Wbrew obawom ten potencjał jest całkiem spory, choćby dlatego, że wielu gości, zwłaszcza odwiedzających restaurację samotnie bądź w małym gronie, często nie zamówi butelki wina, ale kieliszek właśnie. I wtedy bardzo często jest skazany na najtańsze wina w niewielkim wyborze. To najczęstszy grzech części restauratorów.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Aby uzyskać dostęp do zasobów premium i naszego newslettera prasowego wpisz swój adres e-mail:

Zapisz się i zyskaj

- dedykowane zniżki na szkolenia i projekty branżowe
- najświeższe informacje z rynku podane w prostej i kompaktowej formie
- dostęp do najwartościowszych treści na www.restauracje-catering.pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

ZNAJDŹ NAS: